Gimnazjum Publiczne im. Jana Paw?a II w Radostowicach
Biblioteka

Witam cię kartek szelestem,

Tytułem na pierwszej stronie,

Bo po to przecież jestem,

Żebyś mnie ujął w dłonie
 
I czytał! (…)
  
    
                                                      {E. Szymański}

 

    Nasze gimnazjum posiada własną bibliotekę. Wypożyczalnia nie jest duża, liczy ok. 1300 książek. Większość z nich to lektury, encyklopedie i albumy przyrodnicze, ale znajduje się tu również wiele innych interesujących i wartościowych pozycji. Nauczyciele czuwający nad księgozbiorem zawsze chętnie służą pomocą w szukaniu informacji na dany temat czy w wyborze książki na zimowe wieczory. W bibliotece znajduje się też wiele czasopism, m.in.: National Geographic, Mówią Wieki, Młody Technik, Victor Gimnazjalista, których lektura może być ciekawą alternatywą dla surfowania po Internecie.

    Współcześnie książka przestaje być już atrakcyjna, zwłaszcza dla młodego czytelnika. Dlatego tak ważne jest propagowanie czytelnictwa. Być może do sięgnięcia po lekturę zachęcą Was aforyzmy ujawniające piękno i zalety książek:

Pisarz stwarza wizję życia, czytelnik może ją przyjąć lub odrzucić, pokochać lub znienawidzić, jedna obojętność niesie książce śmierć {J. Andrzejewski};

Kto czyta książki, żyje podwójnie {U. Eco}; 

Zamknięta książka jest niema; przemówi tylko wtedy, gdy zostanie otwarta {Éric-Emmanuel Schmitt}.

 

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek: 8.00 - 10.00

Wtorek: 8.00 - 12.00

Środa: 9.00 - 12.00

Czwartek: 8.00 - 11.00

Piatek: 8.00 - 11.00

 


KONKURS CZYTELNICZY!

Cały rok szkolny trwa konkurs na najlepszego czytelnika. Jego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbywa się zawsze podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.